QR kódy - otázky a odpovědi |
Obsah Nahoru Předchozí Následující |
Technické otázky Jaký telefon na snímání QR kódů potřebuji? Soudobý přístroj s aktuálním Androidem nebo iOS by měl být v pořádku. Pro používání aplikace na skenování QR kódů je dobré používat běžný prohlížeč jako Chrome, Safari, Edge, Firefox nebo Opera. Je doporučeno vyhnout se alternativním prohlížečům jako Seznam.cz.
Jak je snímání QR kódu náročné na baterii telefonu? Asi jako focení. Pokud denně nasnímáte například 20 QR kódů, odpovídá to na spotřebu baterie cca dvaceti fotkám.
Kolik místa zaberou QR kódy v úložišti telefonu? Žádné, QR kódy se v telefonu neukládají, posílají se rovnou na server.
Kolik mi provoz snímání QR kódu "sežere" z datového tarifu? Nula celá nikde nic. Přenáší se opravdu jen pár písmen a dvě čísla.
Provozní otázky Budu si muset pamatovat další hesla? Ano a ne. Pokud jste již v minulosti pracovali s programem "Pečovatelská služba", pak budete mít v aplikaci pro skenování kódu stejné přístupové údaje. Pokud jste v minulosti s programem nepracovali, zřídí Vám "hlavní" uživatel programu (to je ten, kdo se přihlašuje jako "Pecovatelska sluzba") vlastní jméno a heslo a tím se pak můžete přihlašovat jak do programu "Pečovatelská služba", tak do aplikace na skenování dat.
Co když se při snímání QR kódu zmýlím? Žádný strach, v programu "Pečovatelská služba" se data před naúčtováním péče klientovi mohou ještě zkontrolovat, případně opravit, případně zahodit.
Co když ztratím telefon? Nebude někdo moci snímat kódy za mě? Aplikace se při nečinnosti sama odhlásí. Nejen tedy, že případný nálezce nebude pravděpodobně moci telefon odemknout, ale i kdyby ano, nedostane se přes přihlášení do webové aplikace, která skenování zajišťuje. Pokud nicméně zratíte telefon, a chcete mít absolutní jistotu, že nedodjde k neoprávněnému zneužití dat, resp. neoprávněnému přístupu k datům z aplikace "Pečovatelská služba", pak Vám stačí přihlásit se svými přihlašovacími údaji k PC IS "Pečovatelská služba" a změnit si heslo.
Můžeme si v rámci firmy předávat jeden chytrý telefon a snímat například dopoledne jedna pečovatelka a odpoledne druhá? Samozřejmě můžete. Důležité je, aby se první (tedy např. "dopolední") pečovatelka po skončení směny z aplikace odhlásila a potom aby se druhá (tedy "odpolední") pečovatelka do aplikace zase přihlásila (ono jí to stejně jinak nepůjde).
Jaká je logika zpracování kódů v aplikaci? Zvládneme to bez školení? Logika je stejná jako když se používají čtečky čárového kódu. Ve skutečnosti, do aplikace jsou generována stejná data, jako když se používají čtečky. Pokud tedy používáte nebo jste v minulosti používali čtečky, zvládnete pravděpodobně vše bez školení. Pokud jste ale úkony v minulosti digitálně nepořizovali, pravděpodobně by se Vám hodilo školení.
Můžeme v jedné organizaci kombinovat čtečky a QR kódy? Ano, beze všeho. Bezpečnostní otázky Jak je to s GDPR? Vyžadují QR kódy nějakou zvláštní zpracovatelskou smlouvu? Funkcionalitu snímání QR kódu nabízíme těm našim zákazníkům, kteří provozují cloudovou verzi programu. S nimi již máme uzavřenou Smlouvu, která zpracování dat pokrývá.
Dá se z QR kódu něco vyčíst? Třeba jméno klienta a tak? Nedá, celé je to zašifrované.
Odchází pečovatelka, která pořizovala úkony pomocí QR kódů. Co s aplikací, co má v telefonu? Aplikace v telefonu bývalému zaměstnanci není k ničemu. Postačí, když mu změníte heslo do programu, případně v programu zaškrtnete, že účet již není aktivní.
|
© 1994 - 2021 Petr Zajíc software
Navštivte blog programu | Jukněte na náš Facebook | Další aplikace